Skip to content
Home » اشعار مولانا در فراق شمس

اشعار مولانا در فراق شمس

  • by

اشعار مولانا در فراق شمس. به باغ خود همه مستند، لیک نی چون گل. مولانا, شمس و مولانا, شعر عاشقانه.

اشعار مولانا درباره انسان
اشعار مولانا درباره انسان from csaweb.org

دو بیتی عاشقانه یکی از قالب های شعر پارسی دوبیتی است و یکی از زیباترین. ما همه ماهی و تو در یای ما. ترانه عاشقانه از اشعار مولانا، رفع کننده اندوه و غم است و عشق او به دنیا داخل و خارج شادی می‌بخشد.

از این نزدیکتر دارم نشانی بیا نزدیک و بنگر در نشانم.

در پاسخ به نظر شماره 13 حاشیه: اشعار مولانا شامل تک‌ بیتی‌ هایی در زمینه‌های فراق و جدایی و عشق به خالق دنیا و مخلوق نیز می. دو بیتی عاشقانه یکی از قالب های شعر پارسی دوبیتی است و یکی از زیباترین.

کتاب مولانا در فراق شمساثر کریم میرزالو بوده و چاپ 2 آن در سال 1385 توسط انتشارات راه دانش منتشر شده است.

ای فتنه من شور و شر من. در این مطلب روزانه برای علاقمندان به اشعار زیبای ایرانی و شاعر گرانقدر مولانا، 10 غزل زیبای مولانا را آماده کرده ایم و امیدواریم که این غزلیات مورد توجه شما قرار بگیرند. اشعار مولانا از دیوان شمس گلچین بهترین و زیباترین شعر های عرفانی مولوی زندگینامه مجموعه شعرهای عاشقانه کوتاه و زیبای مولانا شعر مولوی در مورد عشق خدا و زندگی اشعار مولانا در فراق شمس تبریزی دانلود فایل صوتی اشعار.

زنده شد از او بام و در من.

مولانا در بسیاری از غزلیات خود انسان را با شور و شوق و عشق تحریض در بازگشت به سوی اصل خود می‌کند. وجودی مولانا از مسألة غربت و فراق از وطن و یاران عزیز، بخصوص شمس تبریزی از یک طرف و تسلّط کامل. گفتم به خدا گر تو بروی.

شعر در مورد عشق مولانا ، اشعار مولانا در مورد عشق واقعی و خدا و فراق شمس همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم شعر و فرهنگ سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

شعر درباره آب از مولانا. یار تویی غار تویی خواجه نهگدار مرا. مولانا نماد عرفان ایرانی بوده و مثنوی معنوی، دیوان شمس، فیمه مافیه، مجالس سبعه از آثار او است.

مولانا, شمس و مولانا, شعر عاشقانه.

مجله زندگی بهتر » اشعار مولانا در فراق شمس. یار مرا غار مرا عشق جگرخوار مرا. که بو کنید دهان مرا چه بو دارد!